13. Intersport Ifjúsági Sportfesztivál – négy sportágban hirdettek győzteseket Kaposváron

Öt aranyérem maradt Somogyban

Idén immár 13. alkalommal rendezték meg Kaposváron az Intersport Ifjúsági Sportfesztivált. Az egyhetes, nagyszabású nemzetközi esemény Közép-Európa legnagyobb sportfesztiváljává nőtte ki magát az elmúlt években, és ezúttal négy kontinens 30 országából csaknem ötezer fiatal és kísérője élvezte Somogy vendégszeretetét. A mintegy háromszáz csapat négy sportágban, labdarúgásban, kézilabdában, kosárlabdában és röplabdában mérte össze egymással az erejét. Új résztvevőként Guatemala és Hongkong is képviselte magát a viadalon. 
 
 

 

 

13. Intersport Ifjúsági Sportfesztivál – aranyérmes az U15-ös együttes!

Idén immár 13. alkalommal rendezték meg Kaposváron az Intersport Ifjúsági Sportfesztivált. Az egyhetes, nagyszabású nemzetközi esemény Közép-Európa legnagyobb sportfesztiváljává nőtte ki magát az elmúlt években, és ezúttal négy kontinens 30 országából csaknem ötezer fiatal és kísérője élvezte Somogy vendégszeretetét. A mintegy háromszáz csapat négy sportágban, labdarúgásban, kézilabdában, kosárlabdában és röplabdában mérte össze egymással az erejét. Új résztvevőként Guatemala és Hongkong is képviselte magát a viadalon. 

Pénteken fogadjuk a Szentlőrincet

Változott a szintén harmadosztályú Szentlőrinc SE elleni felkészülési mérkőzésünk időpontja. Az eredetileg július 15-ére, szombatra kiírt találkozó pénteken kerül megrendezésre.

Elkezdődött a felkészülés

Együttesünk elkezdte a felkészülést a 2017/2018-as bajnoki szezonra. Artner Tamás hétfő délután vezényelte az első edzést, melyen a szakmai stáb felmérte milyen állapotban érkeztek vissza a labdarúgók a nyári pihenőjükről.

Böjte Patrik ismét zöld-fehérben

Újabb labdarúgóval bővülhet együttesünk kerete, hiszen előszerződést kötöttünk Böjte Patrikkal. A 24 esztendős középpályás korábban 31 alkalommal öltötte magára a zöld-fehér mezt, s egy gól és egy gólpassz fűződik a nevéhez. Emellett pedig a korosztályos csapatokban is letette a névjegyét.

KÖZLEMÉNY

A Kaposvári Labdarúgó Kft. vezetése ezúton tájékoztatja a sportszerető közvéleményt arról, hogy a klub és a csapat körül minden rendben, mindenki rendben megkapta a májusi fizetését. Néhány játékossal azonban jogi vitája van a Kft-nek (fegyelmi vétségek és más ügyek miatt), ők azok, akik jelezték a közelmúltban a Hivatásos Labdarúgók Szervezete  felé, hogy szerintük nem kapták meg a járandóságukat. 

Gyászhír

Mély fájdalommal tudatjuk, hogy együttesünk védőjének, Lakatos Gergőnek a testvére, Ádám igen fiatalon, 27 évesen tragikus hirtelenséggel autóbalesetben elhunyt. Ezúton is szeretnénk őszinte részvétet kívánni a gyászoló családnak, osztozunk mély fájdalmukban.

Rajczi Péter újra Kaposváron!

Egy nagy visszatérővel erősödik a Kaposvári Rákóczi NB III-as futballcsapatának játékoskerete a következő bajnoki évadra#!# visszatér a zöld-fehérekhez a korábbi válogatott támadó, Rajczi Péter. A 36 éves csatár 1+1 évre kötelezte el magát régi-új klubhoz. 

Újra működik a Rákóczi hivatalos weboldala!

A napokban elhárultak a jogi akadályok, így újra elindul csapatunk hivatalos internetes oldala, a rakoczifc.hu. Ezúton is köszönjük kitartó szurkolóink türelmét, és azt, hogy az elmúlt hónapokban is figyelemmel kísérték együttesünk szereplését. A friss hírekkel, információkkal, beszámolókkal újra ezen a felületen várunk mindenkit. Hajrá, Rákóczi!

Elfogadták a Rákóczi NB III-as nevezését

A Magyar Labdarúgó Szövetség Versenybizottsága ma arról tájékoztatta a Kaposvári Labdarúgó Kft-t, hogy elfogadta a csapat nevezését a 2017/2018-as NB III-as bajnokságba. A kaposváriak eleget tettek a versenykiírásban foglaltaknak, így ott lehetnek majd a mezőnyben a következő évadban is.

Óraátállítás lesz az Érd elleni mérkőzés előtt

Felhívjuk kedves szurkolóink figyelmét, hogy 2017. március 26-án, vasárnap óraátállítás lesz. A rossz hír, hogy ilyenkor egy órával kevesebbet alhatunk, hiszen hajnali két óráról háromra kell majd állítani az órákat, de ezt követően később fog sötétedni, s a mérkőzések is egyre későbbi időpontban kezdődnek majd.

Győzelemmel kezdte a tavaszt az U19 és az U17

Két győzelem, három vereség a Bene Ferenc Labdarúgó Akadémia csapatainak mérlege a nagypályás bajnokságok tavaszi nyitófordulójában. A két sikerünk egy-egy 3-2-es győzelem a legnagyobb korosztályokban a paksiak ellen. Tizenkilenc éveseink idegenben fordítottak óriási hajrával, kétgólos hátrányból, míg az U17-esek már 3-0-ra is vezettek hazai környezetben.  Nem sikerült a pontszerzés a Cseri úton az U16-nak, és az első osztályban szereplő fiataljainknak sem a debreceni vendégszereplésen.

Döntetlen a főpróbán Terestyényivel

Lejátszotta az Eb-selejtező elitkört megelőző utolsó nemzetközi felkészülési mérkőzését a magyar női U17-es labdarúgó válogatott. Csapatunk 1-1-es döntetlent ért el Varsóban, a lengyelek ellen, kapunkat a Kaposvári Rákóczi Bene Ferenc Labdarúgó Akadémia hálóőre, Terestyényi Anna védte. 

Csepelről is elhoztuk a három pontot

A Sárvár elleni hazai siker után idegenben is győzött a Rákóczi az NB III Nyugati csoportjában. Csapatunk Hujber Tamás első félidőben szerzett két góljával, valamint Kollega Krisztián találatával szerzett három pontot Csepelen.

Szombaton Csepelen folytatjuk

Két idegenbeli mérkőzés vár az NB III-as pontvadászat folytatásában a Kaposvári Rákóczira. Csapatunk szombaton 14 órakor Csepelen lép pályára, a jövő hét végén pedig Csornán vendégeskedünk.

Büntetővel győztük le a Sárvárt

Győzelemmel kezdte a tavaszt a Rákóczi az NB III Nyugati csoportjában. Együttesünk a tabella utolsó előtti helyén álló Sárvár ellen nyert 1-0-ra a Cseri úti pályán. A találkozó egyetlen gólja az első félidő utolsó percében esett, Szakály Attila büntetőből talált be.

Tavaszi rajt a Sárvár ellen

Szombaton 14 órakor, a Sárvár elleni hazai mérkőzéssel kezdi meg tavaszi szereplését a Rákóczi az NB III-ban. Csapatunk a Cseri úton, a győzelem reményében fogadja a tabella utolsó előtti helyezettjét.

Terestyényi Anna győztes meccse Wales-ben

Kettős győzelemmel zárta walesi túráját női U17-es válogatottunk. Lányaink csütörtökön hátrányból felállva kerekedtek felül a házigazdákon, és az együttes kapuját a kaposvári Terestyényi Anna védte.

Csak a szurkolókkal együtt lehetünk sikeresek!

Szurkolói ankéttal készült a bajnoki folytatásra a Kaposvári Rákóczi FC. A klubvezetés kötetlen beszélgetésre várta ma délután a Baráti Kör tagjait, akik a csapat edzését is testközelből figyelhették. Emellett pedig az új vezetőedzővel, valamint a friss igazolásokkal is megismerkedhettek közelebbről.

Fő támogatók










Médiapartnereink