Rutinos labdarúgók távoztak
Újabb három labdarúgó Borbély Ákos, Kálmán Szilárd és Zvara Dávid is távozott klubunktól.
Újabb három labdarúgó Borbély Ákos, Kálmán Szilárd és Zvara Dávid is távozott klubunktól.
Szerdán 11 órakor a másodosztályú PMFC ellen lépnek pályára labdarúgóink a Cseri úti sportcentrumban.
Pintér Norbert, Kocsis Barnabás és Ipacs Péter is máshol folytatja majd a pályafutását.
Kétgólos hátrányban felállval játszottunk döntetlent a második felkészülési mérkőzésünkön a szintén harmadik ligás Szentlőrinc otthonában.
A másodosztályból kieső Szentlőrinc otthonában lépünk pályára felkészülési mérkőzésen szombaton 11 órakor.
A Magyar Labdarúgó Szövetség elkészítette a harmadosztály csoportbeosztását. Klubunk a Dél-Nyugati csoportban szerepel majd a 2023/2024-es évad során.
Sok biztató jelet mutatott csapatunk az első felkészülési mérkőzésünkön az első osztályú MTK ellen.
Labdarúgóink hétfőn vetették bele magukat a munkába, szombaton 15 órakor pedig már az első felkészülési találkozón lépnek pályára az első osztályú MTK Budapest nemrég átadott utánpótlás központjában.
A rövid nyári pihenőt követően hétfőn újra munkába álltak labdarúgóink, hogy a lehető legjobb formában várják az átalakuló bajnokság kihívásait.
Ősszel egészen jó formában futballozott, de a tavaszi szezont szinte teljes egészében ki kellett hagynia csapatunk gólerős támadójának, Mayer Milánnak, akit az elmúlt időszak nehézségeiről kérdeztünk.
Akárcsak a 2021/2022-es évadban a 2022/2023-as szezonban is Pintér Norbert lett csapatunk házi gólkirálya. Támadónk egy évvel ezelőtt 12, most pedig 17 gólig jutott.
Több labdarúgónk is háromezer perc felett töltött a pályán az évad során, de közülük is kiemelkedik bal oldali védőnk, Böndi Ádám, aki átszámítva közel két és fél napot játszott a mögöttünk hagyott szezonban.
Kereken hatvan ponttal a tabella nyolcadik helyén fejeztük be az NB III. Nyugati csoportjának 2022/2023-as szezonját. A csapat szerepléséről vezetőedzőnket, Horváth Rudolfot kérdeztük.
A mögöttünk hagyott szezon során összesen 26 labdarúgó öltötte magára csapatunk zöld-fehér mezét, közülük tizenheten szerepeltek korábban a kaposvári utánpótlásban is. Vizsgáljuk meg egy kicsit az évadot a számok tükrében.
A száz éves Kaposmérő SE otthonában, egy barátságos meccsel ért véget az évad a szintén centenáriumát ünneplő klubunk számára.
Vezetőedzőnkkel, Horváth Rudolffal a Rádió Most műsorvezetője, Cserhalmi Krisztián beszélhetett a mögöttünk hagyott szezonról.
Sajnos újra gyászol a Rákóczi-család, elhunyt Varga Gyula klubunk korábbi szakosztály-vezetője, aki sportvezetőként kétszer vezette NB I.-be a csapatot. Varga Gyula az 1979/1980 évadban került Kaposvárra szakosztály-vezetőként. A Rákóczi akkor az élvonalba jutásért harcolt, s ezt a célt el is érte, hiszen Varga Gyula a városba csábította vezetőedzőként a korábbi válogatott játékost, Puskás Lajost, akinek munkáját Horváth Miklós segítette. A feljutást követő évben a kaposváriak kiestek az NB I.-ből, ezt követően pedig a sportvezető áttette székhelyét Hódmezővásárhelyre. A Hódgép-Metripond csapatánál szintén sikeres munkát végzett. Egykori, kaposvári játékosai közül Petrók Viktort, Kanyar Sándort és Horváth Lajost is szerződtette, a gárda pedig a második helyen zárt az egycsoportos NB II.-ben. Varga Gyula 1984-ben visszatért Kaposvárra, az akkor NB III.-as Rákóczihoz. A sportvezetővel együtt jöttek az újabb sikerek, hiszen a klub három év alatt, a hathatós tevékenységének köszönhetően visszajutott az első osztályba. Varga Gyula 1989-ig a klub ügyvezetőjeként dolgozott, majd ezt követően a kaposvári utánpótlásban vállalt szerepet. Horváth Lajos, csapatunk egykori játékosa és edzője így emlékszik Varga Gyulára, akivel élete végig tartotta a kapcsolatot: – Kiváló, országos kapcsolatokkal rendelkező sportvezető volt, aki remek viszonyt ápolt azokkal a játékosokkal, akiket leigazolt. Szavahihető, kedvelt sportvezető volt, aki Kaposváron és a Hódmezővásárhelyen is kiemelkedő sikereket ért el. A családjaink is remek viszonyt ápoltak egymással. Varga Gyula emlékét örökre megőrizzük!
Ha csak egy góllal is, de legyőztük a sereghajtó Zsámbéki SK együttesét az NB III. Nyugati csoportjának utolsó, 38. fordulójában.
Vasárnap 17 órai kezdettel, a Cseri úti sportcentrumban, a Zsámbéki SK ellen vívjuk a szezon utolsó mérkőzését.
Sorozatunkban bemutatjuk együttesünk soron következő ellenfeleit. Ezúttal a Zsámbéki SK csapata van a célkeresztben.