Egygólos vereséget szenvedtünk az első felkészülési mérkőzésünkön a másodosztályú HR-Rent Kozármisleny ellen. Csapatuk főleg az első félidőben igencsak megizzasztotta a magasabb osztályban érdekelt baranyai együttest.

Szombat délelőtt az NB II-re készülő HR-Rent Kozármisleny ellen vívtuk az első nyári edzőmérkőzésünket a Rákóczi Stadionban. A harmadfokú hőségriasztás ellenére nagy elánnal vetették bele magukat a meccsbe a felek, így már az első öt percben két gól is született. Előbb egy büntetőből volt eredményes a Puskás-díjas Zsóri Dániel, majd milsenyi gólra Hampuk Ádám válaszolt akcióból. A folytatásban a 12 év után hazaigazoló Balázs Benjámin közelről vette be a vendégek kapuját, majd a harmincadik percben a Kozármisleny teljes sort cserélt, amivel fölényre tett szert, s még a szünet előtt Csucsánszky Zoltán átlövésével egyenlített.

A második félidőre csapatunk edzője, Pap Máté is frissített, hat játékost is pályára küldött, így újra kiegyenlített lett a találkozó, de az utolsó fél órára az előző idényben negyedik helyen végző Kozármisleny beküldte a harmadik sorát is, így újra átvették az irányítást, s az utolsó percekben Okorie Dávid eldöntötte a mérkőzést, amely a nagy meleg ellenére igen hasznos volt mind a két fél számára.

Mestermérleg

Pap Máté: – A felkészülés második hetének végén játszottuk le az első edzőmérkőzésünket, melyen úgy gondolom, hogy az eredmény másodlagos. Ami nem tetszett, hogy rosszul kezdtük a mérkőzést, és egy buta szabálytalanságot követően az ellenfél megszerezte a vezetést. Ezt leszámítva viszont az első félidőben jól és ötletesen játszottunk, sajnálom, hogy nem sikerült több gólt is szereznünk. A második félidőben igyekeztem mindenkinek megfelelő játékpercet biztosítani, de ekkor fölénybe került a Misleny.

Felkészülési mérkőzés
Kaposvári Rákóczi FC–HR-Rent Kozármisleny 2–3 (2–2)
Kaposvár, Rákóczi Stadion, 200 néző. V.: Bana G.
Kaposvári Rákóczi FC: Tóth Z. (Horváth F., a szünetben) – Juhász G. (Gombócz, a 70. percben), Szederkényi (Balázs B., a 70. percben), Hadaró (Zsédely, a szünetben) – Szabó M. (N. Mazzonetto, a szünetben), Bán (Csonka, a 60. percben), A. Mazzonetto (Somogyi-Bakos, a szünetben), Balázs B. (Zoltán R., a szünetben), Polák – Tamási (Mayer, a 60. percben), Hampuk (Rácz, a szünetben). Edző: Pap Máté.
HR-Rent Kozármisleny: Lékai – Nógárdi, Vajda R., Bedővári, Bene D. – Sárkány, Tóth M., Kocsis, Tímár – Zsó ri, Zamostny. Csereként pályára lépett: Somogyi M., Kátai-Urbán, Freyer, Bodrogi, Turi, Laveczky, Gellér, Gazdag, Csucsánszky, Vogyicska, Sebestyén, Jelena, Juhász P., Dóra, Tóth K., Herczeg, Bíró, Kozics, Knolmár, Neidlhart, Gyánó, Okorie. Vezetőedző: Czuczi Mátyás.
Gólszerzők: Hampuk (az 5. percben), Balázs B. (a 18. percben), illetve Zsóri (a 2. percben – 11-esből), Csucsánszky (a 44. percben), Okorie (a 85. percben).