Másfél év után távozik a klubtól Jeney Gyula, aki a másodosztályban folytatja pályafutását. A tréner 45 mérkőzésen irányította csapatunkat, amellyel bronzérmet szerzett a nemrég véget ért idényben.
Jeney Gyula 2025. januárjában érkezett Kaposvárra. Az első fél szezon során 13 bajnoki meccsen irányította a csapatot, amellyel a negyedik helyet szerezte meg. A 2025/2026-os idény során két MOL Magyar Kupa és 30 bajnoki találkozón ült a kispadon. Utóbbin a mérlege: 20 győzelem, 3 döntetlen és 7 vereség, így végül a bronzérmet jelentő harmadik helyig vezette a csapatot.

– Azt kaptam Kaposváron, amit vártam – mondta Jeney Gyula. – Ambiciózus edző vagyok, ezért is váltottam 2025-ben, mert tudtam, hogy egy tradicionális klubhoz jövök, ahol arra törekednek, hogy magasabb osztályba jussanak. A Rákóczi éveken át szerepelt az NB I-ben és az NB II-ben és mindig az motivált, hogy visszajuttassam a csapatot minimum másodosztályba. Nagyon jó játékosokkal dolgozhattam együtt, egy olyan csapattal, amely sok nehézséget átvészelt az elmúlt másfél évben. Voltak hullámvölgyeink, de ezeket mindig sikerült közösen kezelni, és komoly eredményeket értünk el. Úgy érzem, mindkét szezonban megvolt az esélyünk arra, hogy még közelebb kerüljünk a céljainkhoz, sajnálom, hogy nem sikerült elérnünk. Sok jó mérkőzést játszottunk, rengeteg tapasztalatot szereztünk, és ezekből a játékosok is profitálhatnak a jövőben. Bízom benne, hogy a következő idényben összejön a feljutás a klub számára.
– Emberileg is nagyon sokat kaptam ettől az időszaktól, ráadásul a szerelem is itt talált rám – folytatta Jeney Gyula. – Kiváló közegben dolgozhattam, a klub vezetése mindenben támogatott, akár szakmai, akár emberi oldalról nézzük, minden egyes percét élveztem a kaposvári munkának, úgy érzem, sokkal jobb edzőként távozom. Különösen emlékezetesek maradnak azok a pillanatok, amikor egy-egy siker után együtt ünnepelhettünk. Ugyanakkor óriási hiányérzet is van bennem, mert hittem abban, hogy sikerül elérnünk a kitűzött célt, és visszajuttatjuk a klubot az NB II-be. Ez azonban most már nem az én utam lesz. Ambiciózus edzőként úgy gondolom, hogy ha egy magasabb osztályból érkezik megkeresés, azt szakmailag mérlegelnem kell. Most egy ilyen lehetőség talált meg, és bízom benne, hogy az új állomáshelyemen is sikeres tudok lenni.











